Hírek
Díjak, elismerések a Semmelweis-napon
Elismeréseket, kinevezéseket adtak át a Bugát Pál Kórházban Semmelweis-nap alkalmából.
TovábbHelyreállítják az eső miatt megroggyant támfalat
Megkezdték a farkasmályi pincesor leomlott támfalának helyreállítását.
TovábbAz elmúlt több mint egy évben sokat tanultunk egymásról
A Bugát Pál Kórház szemészeti szakrendelésének dolgozói, valamint Előházi Éva iskolavédőnő kapta meg idén a városi kitüntetést.
TovábbLetölthető és kinyomtatható az uniós covid-igazolvány
Július 1-jétől kötelező minden uniós országnak biztosítania polgárai számára az EU-s covid-igazolványt.
TovábbBúcsút inthetünk a műanyag pohárnak és a zacskóknak
Tilos forgalomba hozni július 1-jétől az egyszer használatos műanyag termékeket, továbbá oxidatív úton lebomló műanyagból készült terméket.
Tovább5,5 millió: a nagyobb rendezvényeken marad a korlátozás
Június 30-án éjszaka megjelent a Magyar Közlönyben, hogy milyen további enyhítésekre számíthatunk, ha idehaza a védőoltással rendelkezők száma eléri az 5,5 milliót.
TovábbSzabadnap a közszolgálatban és az egészségügyben
Július 1. Semmelweis-nap és a közszolgálati tisztviselők napja. Ebből az alkalomból mind az egészségügyben, mind pedig a közszolgálatban dolgozókat szabadnap illeti meg.
TovábbSzerdáig ismét másodfokú hőségriasztás lépett életbe
Az országos tisztifőorvos az ország egész területére vonatkozóan másodfokú hőségriasztást adott ki június 28-án 12 órától június 30-án 24 óráig.
TovábbA Regőczi István Alapítvány a koronavírus árváinak nyújt segítséget
A koronavírus miatt árván maradtak megsegítésére hozták létre a Regőczi István Alapítványt. Az alapítvány célja a koronavírus által okozott megbetegedésben elhunytak hozzátartozóinak megsegítése, életminőségük anyagi támogatása, mentális feltételeinek javítása, szociális gondozásuk, társadalmi integrációjuk elősegítése. Számtalan édesanya és édesapa vesztette életét, így sajnos fiatalok százai maradtak árvák vagy félárvák. Gyermekek, akiket gyászukban segíteni, életükben támogatni kell. Az […]
TovábbNe parkoljon a tüdőgondozó mögé csütörtökön!
Fakivágás miatt július 1-jén, csütörtökön 7 órától lezárják a volt tüdőgondozó mögött az Egri út 2. szám közelében lévő parkolót. Itt egy járda mellett lévő korhadt fát vágnak ki, amely egyaránt veszélyes a gyalogosokra és a parkoló gépjárművekre is, miután az utóbbi időben a fáról több nagyobb ág is letört. A fakivágás miatt az önkormányzat […]
TovábbZárva lesz a hivatal
A közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény 232/A. § (1) bekezdése, valamint Gyöngyös Város Képviselő-testülete 33/2019. (XI.29.) önkormányzati rendeletének 28. § (7) bekezdése alapján a Közszolgálati Tisztviselők Napja, július 1. munkaszüneti nap. Fentiek értelmében a Gyöngyösi Közös Önkormányzati Hivatal 2021. július 1-jén (csütörtökön) zárva tart. Legközelebb pénteken, a megszokott ügyfélfogadási időben várjuk a kedves […]
TovábbHatékony a „zöld kommandó”
A városrendészet kidolgozott egy új módszert az illegális szemétlerakók elleni harc érdekében.
TovábbA lakosság is takarított Gyöngyösön
A pályázat keretében mintegy 40 helyszínen megközelítőleg 800 m3 illegálisan elhelyezett hulladékot gyűjtenek össze és szállítanak a hulladéktelepekre, mindösszesen 22 830 912 forint támogatásból.
TovábbTűzgyújtási tilalom lépett életbe
Június 24-én 00:00 órától tűzgyújtási tilalom van érvényben az egész országban. Ez azt jelenti, hogy tilos tüzet gyújtani erdőkben, fásításokban, facsoportokban, útszéli fasorokban és ezek 200 méteres körzetében, még a kijelölt tűzrakóhelyeken is. A hőség miatt száraz a növényzet és a legkisebb figyelmetlenség is könnyen hatalmas tűzhöz vezethet a szabadban. A tűzoltókat idén már több […]
TovábbElindult a szavazás, most közvetlenül dönthet fejlesztésekről
A részvételi költségvetés keretében 38 olyan javaslat érkezett, melyek megvalósítását szavazásra bocsájtotta Gyöngyös önkormányzata.
TovábbBölcsődék napja: hálával tartozunk az áldozatos munkáért
Ebben az évben a Dobó Úti Bölcsőde nyugalmazott szakácsnője, Bulhardtné Csépány Anita, valamint a Jeruzsálem Úti Bölcsődébe kisgyermeknevelője és szakmai koordinátora, dr. Tabbouchné Szakmáry Valéria részesült elismerésben az önkormányzat által szervezett bölcsődék napi ünnepségen.
TovábbÁtadták a megújult Vargák terét
Átadták a felújított Vargák terét. A tér és a környező utcák egy európai uniós pályázat segítségével újultak meg mintegy 70 millió forintból.
TovábbBUGÁT PÁL KÓRHÁZ OLTÓPONTJÁNAK ÚJ MUNKARENDJE
Hétfő: 8-16 óra Kedd és szerda: 11-19 Csütörtök és péntek: 7-15 Szombat, vasárnap és ünnepnap: 8-13 óra
TovábbA város kezdeményezi az épület felújítását
A Kossuth Lajos utca 1. szám alatti műemlékvédelem alatt álló, állami többségi tulajdonban lévő ingatlant omlásveszély miatt évekkel ezelőtt kordonozták körbe. A társtulajdonos gyöngyösi önkormányzat évek óta azon dolgozik, hogy a szalaggal körbe vett épület állagmegóvása érdeklében előrelépés történjen, ám ezt a tulajdoni viszonyok megnehezítik. A Kossuth utca 1. szám alatti ingatlanban Gyöngyös önkormányzata 37,41 […]
TovábbHétfőtől változik az ügyfélfogadás
Június 21-én, hétfőtől megváltozik a Gyöngyösi Polgármesteri Hivatalban az anyakönyvi ügyfélfogadás rendje. Eszerint hétfőn és szerdán – 7.30-12 óra között kizárólag előzetes egyeztetés alapján fogadják az ügyfeleket.Előjegyzési időpont a 37/510-335-ös vagy a 37/510-356-os telefonszámon, illetve az anyakonyv@gyongyosph.hu e-mail címen lehet kérni.– 12-16 óra között előzetes egyeztetés nélkül, a hivatal ügyfélszolgálatán kérhető sorszám alapján történik az […]
Tovább