Hírek
Kötelező a maszk: a kormánydöntéshez igazodik a helyi rendelet
Az országos védelmi intézkedésekhez igazodva február 27-én, szombattól Gyöngyös közterületein ismét kötelező a maszkhasználat.
TovábbKapaszkodót és élményt kerestek februárban az olvasók
Ugyanolyan kíváncsisággal és lelkesedéssel olvastak februárban is a gyöngyösi Vachott Sándor Városi Könyvtár látogatói, mint januárban.
TovábbForrást és vízesést is találhatnak a kirándulók
A héten beköszöntött a tavaszi idő, ezért várhatóan sokan a szabadba vágynak. Nekik szólnak azok a túrajavaslataink, amelyek most a Mátra erdeibe invitálják a kirándulókat.
TovábbA gyerekek a sorozatokat szeretik
Az egyes korosztályoknak megfelelően a könyvet szerető gyerekek körében is vannak éppen aktuális kedvenc kötetek. Összeállításunkból az is kiderül, hogy a Vachott Sándor Városi Könyvtár legfiatalabb olvasói nem egy-egy szerző egy-egy könyvéért rajonganak, sokkal inkább sorozatokat, illetve többkötetes könyveket keresnek. A könyvtárosok elmondása szerint sok szülő és gyerek is szeret elidőzni a kötetek kiválasztásával, többen […]
TovábbFarkas László lett a roma nemzetiségi önkormányzat új tagja
Farkas László, miután nyilatkozott arról, hogy a mandátumot elfogadja, február 22-én megkapta képviselői megbízólevelét.
TovábbJelentős bírságra számíthat az, aki guberál
Folyamatos problémát jelentenek a guberálók Gyöngyösön. A szemétgyűjtögetőkkel szemben a városrendészek csak tavaly 46 esetben szabtak ki bírságot, melynek összege közel másfél millió forint.
TovábbKötelező a maszk: a kormánydöntéshez igazodik a helyi rendelet
Drámaian romlik a járványhelyzet Magyarországon – jelentette ki Orbán Viktor péntek reggel, a Magyar Rádiónak adott interjújában. A miniszterelnök kijelentését arra az előrejelzésre alapozta, amit tegnap Müller Cecília országos tisztifőorvos is bejelentett. Eszerint rohamosan nő a koronavírus miatt megbetegedettek száma. Az országos védelmi intézkedésekhez igazodva február 27-én, szombattól Gyöngyös közterületein ismét kötelező a maszkhasználat.
TovábbSzorosabb együttműködés, összehangolt akció a kóbor kutyák miatt
Az eddigieknél is szorosabb együttműködésről állapodott meg a gyepmesteri feladatokat ellátó Új Nap Egyesület és a Gyöngyösi Városrendészet.
TovábbA kommunizmus áldozataira emlékezünk
Az Országgyűlés 2000. június 13-án elfogadott határozata minden év február 25-ét a kommunizmus áldozatainak emléknapjává nyilvánította.
TovábbHázhoz megy, csak kérnie kell
Az elmúlt évekhez hasonló egyéni igénybejelentésekhez igazodva végez lomhulladék elszállítást a szolgáltató.
TovábbA gyöngyösi mentősöknek segítettek a városvezetők
Érintésmentes infrahőmérőket adományozott Hiesz György polgármester, Kévés Tamás alpolgármester, valamint Kárpáti István alpolgármester a Gyöngyösi Mentőállomásnak.
TovábbZöldhulladék-szállítás – plusz zsákokat kapnak a lakosok
A napokban minden érintett háztartás megkapta vagy megkapja azokat a zöld zsákokat, amelyeket a szolgáltató biztosít az idei évben a kukák mellett. A Gyöngyösi Hulladékkezelő Nonprofit Kft. még január végén tette közzé idei hulladékszállítási naptárát, mely szerint a zöldhulladék elszállítását 2021. március 22-től kezdi meg, és kéthetente végzi majd. Újdonság, hogy a háztartások három lebomló […]
TovábbMeghosszabbították a veszélyhelyzetet
Megszavazta az Országgyűlés hétfőn a koronavírus-világjárvány elleni védekezésről szóló törvényjavaslatot, felhatalmazva ezzel a kormányt a veszélyhelyzetben alkotott rendeletei hatályának meghosszabbítására.
TovábbFélpályás útlezárás a Dombon
Hétfőn elkezdődött a Harrer Ferenc és a Aranysas utca kereszteződésében lévő, beszakadt rácsos csapadékvíznyelő feltárása.
TovábbDöntse el, mire fordítsuk adóforintjait!
Vállalkozóként most lehetősége van eldönteni, hogy teljes összegű HIPA befizetésének felét mire költse a város.
TovábbKátyúzzák a gyöngyösi utakat
Elkezdődött az önkormányzati tulajdonban lévő utak mentesítő kátyúzása Gyöngyösön.
TovábbHulladékgyűjtés: számítanak a segítségre
Hulladékgyűjtő akciót szervez Gyöngyös önkormányzata és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület február 26-án, pénteken 11 órától Gyöngyösön a Víg utcában.
TovábbTilos és veszélyes a jégre lépni!
Az előrejelzések szerint a következő időszakban enyhül az idő, ami a kissé befagyott Sástó jegét is gyengíti, így a szakemberek egyáltalán nem javasolják a jégre lépést.
TovábbErdei lakópark és ipari park is épül
A nagy befektetői érdeklődésre tekintettel már az év elején módosítani kell Gyöngyös új településrendezési tervét, amit tavaly októberben fogadott el a képviselő-testület, és 2020 év végén lépett életbe.
TovábbFolyamatos atrocitások – az önkormányzat segítségét kérték
Az önkormányzathoz fordultak a Menház és a Bihari János utca lakói a közbiztonság javítása érdekében.
Tovább