Ez a tartalom több mint két éve frissült utoljára!
Az eddigieknél is szorosabb együttműködésről állapodott meg a gyepmesteri feladatokat ellátó Új Nap Egyesület és a Gyöngyösi Városrendészet. Ennek értelmében rendszeres, fokozott akciókat tartanak azokon a területeken, ahol a kóbor kutyák száma jelentős problémát okoz.
Az összefogás nem újkeletű, tavaly is volt már példa kiemelt razziákra, melynek elsődleges célja az volt, hogy a gazdátlan ebeket befogják, valamint szankcionálják, azokat a személyeket, akik felügyelet nélkül hagyják kóborolni a kutyákat a közterületen. 2020-ban két közös ellenőrzés volt, melyeken összesen 8 kutyát fogtak be elsősorban a Duranda városrészen. Három hatósági feljelentést és egy szabálysértési feljelentést tettek a városrendészek. De természetesen, amennyiben év közben kóbor, gazdátlan kutyát látnak, minden esetben értesítik a gyepmestert.
Az idei tervek szerint a fokozott ellenőrzés célja továbbra is az, hogy az utcán kóborló ebeket begyűjtsék, a szabálytalanul tartott állatok gazdáit szankcionálják.
Fontos, hogy ha valaki felügyelet nélkül kóborolni hagyja a kutyáját, 5-től 50 ezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
Amennyiben kóbor, rosszul a szabályoknak nem megfelelően tartott állatot észlel, bejelentését az alábbi elérhetőségeken teheti meg munkaidőben:
Gyöngyösi Közös Önkormányzati Hivatal Városfejlesztési és Városüzemeltetési Igazgatósága:
Nékám Nelli 37/510-346
Gyöngyösi Járási Hivatal:
37/795-016
Illetve kóbor állat esetében továbbá bejelentést tehet az Önkormányzat megbízásából gyepmesteri feladatokat ellátó Új Nap Egyesületnél:
31/ 781-2162, 31/781-3063
Nem árt tudni, hogy az állatvédelmi bírságról szóló 244/1998. (XII. 31.) Kormányrendelet büntetési tételei is magasabbak lettek. A gazdák az állat kiszökése esetén a korábbi 15 ezer forint helyett 70 ezer forintos alapösszegű bírsággal sújthatók. Így nem csak az állat védelme érdekében érdemes kapun belül tartani kedvencünket, de a gazdi pénztárcája is hálás lesz.
Egy állat tartása az év 365 napjában felelősséget jelent, így néhány jó tanács, hogy az eb ne szökhessen ki:
- zárjuk figyelmesen a bejárati, illetve kapu ajtókat,
- ha lyuk van a kerítésen, szánjuk rá a kutya érdekében az időt, és javítsuk meg,
- ha tudjuk, hogy az állat gyakran meglóg, érdemes beszerezni egy alul-felül is zárható kennelt.