Így indul újra a járóbeteg-ellátás
Figyelem!
Ez a tartalom több mint két éve frissült utoljára!
Ez a tartalom több mint két éve frissült utoljára!
A Bugát Pál Kórház honlapján közzétette a járóbeteg-ellátás újraindításával kapcsolatos információkat.
“Első ütemben a COVID-19 átvitel szempontjából alacsonyabb kockázatot jelentő, egyben a beteg egészségügyi állapota szempontjából sürgősebb beavatkozásokat végezzük el. Ez egyre bővülő ellátási paletta mellett a rendelet értelmében az ellátó rendszernek minden helyzetben képesnek kell lennie azt a kapacitást nyújtani, ami az aktuális megbetegedések száma igényel. Így az intézményünkben továbbra is fenntartjuk az elvárt szabad kapacitásokat az esetleges veszélyhelyzet esetére.”
A fentiek értelmében a járóbeteg szakellátás, illetve a diagnosztikai ellátások igénybevétele a következők szerint történik:
- Az adott szakrendelésre való időpont kérésének a feltétele az, hogy a beteg háziorvosával, illetve szükség esetén az érintett szakrendelés orvosával telefonon konzultáljon. Amennyiben a telefonos konzultáció során az orvos úgy ítéli meg, hogy személyes vizsgálat szükséges, időpontot fog adni.
- Az így összegyűlt vizsgálati időpontokat az orvosok a rendelés végén leadják a betegirányítóba és ez lesz a beteg-orvos találkozás alapja.
- Az újraindított előjegyzések esetén feltétel, hogy amennyiben a rendelés beutaló köteles az időpont kérésekor a beteg érvényes beutalóval jelentkezzen.
- Az ellátásra való érkezéskor szükséges, hogy a beteg minden alkalommal maszkban érkezzen az előjegyzési időpont előtt minimum 10 perccel, valamint az, hogy magával hozza a TAJ számát igazoló okmányt, személyi igazolvány és lakcímkártyát.
- A kórház épületben működő szakrendelésekre érkező betegeink járóbeteg porta bejáratánál várakozhatnak és egyenként kerülnek beengedésre. ez azt jelenti, hogy egy szakrendelésnél egyszerre kettő beteg tartózkodhat a szakrendelő épületében. Az egyik a vizsgálóban, ahol a szakvizsgálat történik, a másik pedig a szakrendelő folyosóján várja, hogy előtte lévő beteg vizsgálata megtörténjen, majd sorra kerül vizsgálatra.
- A rendelőintézetbe belépéskor és távozáskor a kihelyezett kézfertőtlenítő készülékek használata továbbra is szükséges.
- A távozó beteg a szakrendelő kapujánál jelzi a biztonsági szolgálat emberének, hogy melyik szakrendelésről jött ki és az (biztonsági őr) behívhatja az említett szakrendelésre váró következő beteget.
- A vizsgálatra való bemenetel előtt pár perccel triage ellenőrzés (hőmérőzés, kézfertőtlenítés, nyilatkozat alapjául szolgáló kikérdezés) követően kerülhet a beteg a vizsgálatra.
- A minisztériumi előírásokban foglaltak szerint, ha a szakrendelésen nem jelenik meg időben a beteg új időpont kérésére kötelezett a szigorú betegfogadási rend betartása érdekében.
- A mentőbejárón a továbbiakban kizárólag mentővel érkező esetek, pszichiátriai beteg szakrendelésre és gondozóba érkezők és a Sürgősségi Betegellátó Osztályra érkező betegek juthatnak be a bejáratnál történő triage vizsgálatot követően.
- A rendelési idő a Bugát Pál Kórház honlapján megtekinthető, a járványügyi helyzetre való tekintettel a korábban kiadott előjegyzési idők jelenleg nem érvényesek.
- A kórház területén az egyéb nem gyógyító egységek továbbra sem működnek, valamint továbbra is érvényben marad a teljes látogatási tilalom.
- Tájékoztatjuk, hogy a lejáró szakorvosi javaslatok, közgyógyigazolványok érvényessége a vészhelyzetet követő további 6-12 hónapig fennáll.
- Minden beteget arra kérünk, hogy a járványügyi helyzetre való tekintettel mind a kórház területén, mind a kórház területén kívül tartsa meg a szociális távolságot.”