A városi infrastruktúra megújítása
Beruházás teljes költsége: 5 889 000 000 Ft
Az állami kezelésű belterületi utak mellett számos önkormányzati út és járda újult meg az elmúlt években, de megújult a 24-es út városon átvezető szakasza és számos ivó- és szennyvízvezeték is.
Az elmúlt öt évben önkormányzati és állami forrásból nagyívű útfelújítások zajlottak a városban. Önkormányzati forrásból újult meg többek között az Angyal utca, a Bástya utca, és készült el a Nagy-patak Bástya utcánál lévő hídjának teljes rekonstrukciója. Megvalósult a Kócsag utca összekötése a Kemény János utcával, megújultak többek között az Aranysas, a Püspöki utca egyes szakaszai, kiszélesítették a Berze Nagy János utcát, elkészült a Bethlen Gábor utca új összekötőszakasza, a Toronyházhoz vezető út, a Pesti és a Róbert Károly utca szervizútja, és 22 férőhelyes parkoló épült Mátrafüreden. Ezek mellett még számos helyett zajlottak munkálatok, út- és járdafelújításra az önkormányzat saját forrásból több mint 1 milliárd forintot fordított az elmúlt években.
Ugyancsak jelentős forrást fordított ivó- és szennyvíz-rekonstrukcióra az önkormányzat. A város saját bevételeiből mintegy 1,2 milliárd forintot fordított a leromlott állapotú szakaszok felújítására, sok helyen teljes szakaszcserére került sor.
Régóta várt felújítás zajlott az állami fenntartású városi közúthálózaton. A Damjanich János, a Vachott Sándor, a Petőfi Sándor, a Kossuth Lajos és a Szent Bertalan utca teljesen új burkolatot kapott, a Vachott és a Damjanich utca kereszteződésében körforgalom épült, és megújult a Nagy-patak Vachott utcán átívelő hídja is. Az érintett szakaszok várhatóan még idén önkormányzati fenntartásba kerülnek. Ugyancsak jelentős felújítás zajlott a 24-es főúton, amelynek városon átvezető szakasza mellett mátrai szakaszok is megújultak.
Gyöngyös önkormányzata 300 millió forintos összegből korszerűsítette a város közvilágítását, ennek során 3291 lámpatestet cseréltek LED-es lámpákra. Az új lámpák fehér fényt adnak, amely jobban visszaadja a színeket, világosabbá, ezáltal biztonságosabbá teszi a közterületeket, és javítja a közúti közlekedés feltételeit is. A beruházás energetikai szempontból is jelentős előrelépést jelent. A felhasznált energia nagymértékű csökkenése miatt kevesebb áramot kell előállítani, így csökken az erőművek szén-dioxid-kibocsátása, vagyis a környezetet érő káros hatások is jelentősen mérséklődnek. A takarékosabban működtethető LED-es fényforrások jelentős, 50 százalékos megtakarítást eredményeznek.