ikon képgaléria
ikon látványosságok
költségvetési aloldal

A gyöngyösi képviselő-testület összetétele 1990-től napjainkig

2021. 01. 24. A gyöngyösi képviselő-testület összetétele 1990-től napjainkig Utolsó módosítás: 2021. 04. 28. 17:52

1990-1994

Polgármester: Keresztes György (MDF-KDNP)

A képviselő-testület:

NévJelölő szervezetMegjegyzésMegjegyzés
dr. Ágai FerencMDF-KDNP-FKgP
dr. Bekecs Józsefné dr. Lovász TerézKDNP
Béres TiborFIDESZ1990 – 1991, helyébe lép:Horváth Tamás, FIDESZ, 1991-1994
Boda MiklósFIDESZ
Bodó AttilaMDF-KDNP-FKgP
dr. Fábián Ferencfüggetlen
Hiesz GyörgyMSZP1990 – 1994. 06., helyébe lép:Czövek Ágnes, MSZP, 1994. 07-1994. 12.
Horváth Attilafüggetlen
Iványi ZsoltSZDSZ
Jakkel MihályKDNP
Jankovits BélánéKDNP-MDF
Juhász BalázsSZDSZ
Kárpáti IstvánMDF
Keresztesi JózsefFIDESZ
Lengyel IstvánMDF-KDNP
dr. Mózer AlbertKDNP
Nagy GyulaFIDESZ
Rajki SándornéMSZP1990-1990.12., helyébe lép:Szabó Gyula, MSZP 1990.12.-1994.
Reisz IstvánKDNP
dr. Reményi GyulaKDNP
Somogyi GézaFIDESZ1990-1991, helyébe lép:Gáber János, FIDESZ, 1991-1994
Szamosvári GyörgySZDSZ-FIDESZ1990-1992, helyébe lép:Nyerges Pál, MSZP, 1992-1994
Dr. Székács GyörgyMDF
Szuromi LászlóFIDESZ
Tőkés LászlóFIDESZ
Vadon BélaKDNP-MDF

1994-1998

Polgármester: Szabó Gyula (MSZP)
Alpolgármester: Barabásné Czövek Ágnes (MSZP)

A képviselő-testület:

VálasztókerületNévJelölő szervezetMegjegyzés Megjegyzés
1. vk.Barabás GyulaMSZP
2. vk.dr. Kelemen TiborMSZP
3. vk.Bozsik IstvánMSZP
4. vk.Zaja ZoltánMSZP
5. vk.dr. Székács GyörgyFIDESZ, KDNP, MDF
6. vk.Sári István ImreMSZP
7. vk.Reisz IstvánFIDESZ, KDNP, MDF
8. vk.Horváth AttilaMSZP
9. vk.dr. Ágai FerencFIDESZ, KDNP, MDF
10. vk.Nyerges PálMSZP
11. vk.Sohler BélaMSZP
12. vk.Kerbelné Túri HedvigMSZP
13. vk.Boári IstvánMSZP
14. vk.dr. Hammer IstvánKöztársaság Párt
Kompenzációs listáról:NévJelölő szervezetMegjegyzés Megjegyzés
Keresztesi JózsefSZDSZ
Tőkés LászlóSZDSZ
Keresztes GyörgyKDNP
Boda MiklósFIDESZ1994-1996, helyébe lép:Kalcsó Benedek, FIDESZ, 1996-1998
Barabásné Czövek ÁgnesMSZP
Matus MiklósIpartestület MGE Gazdakör
dr. Ördög IstvánFüggetlen Kisgazdapárt
Jakkel MihályFüggetlen Kisgazdapárt
Dér IstvánMunkáspárt

1998-2002

Polgármester: Szabó Gyula (MSZP – SZDSZ)

Alpolgármester: Barabásné Czövek Ágnes (MSZP – SZDSZ)

Alpolgármester: Keresztesi József (SZDSZ)

A képviselő-testület:

VálasztókerületNévJelölő szervezet
1. vk.Barabásné Czövek ÁgnesMSZP-SZDSZ
2. vk.Iványi ZsoltFIDESZ MPP-MDF-MKDSZ
3. vk.Bozsik István ImreMSZP-SZDSZ
4. vk.Tőkés LászlóSZDSZ-MSZP
5. vk.dr. Székács GyörgyFIDESZ MPP-MDF-MKDSZ
6. vk.Sári István ImreMSZP-SZDSZ
7. vk.Barcs AladárSZDSZ-MSZP
8. vk.Horváth AttilaMSZP-SZDSZ
9. vk.dr. Ágai FerencFIDESZ MPP-MDF-MKDSZ
10. vk.Nyerges PálMSZP-SZDSZ
11. vk.Sohler BélaMSZP-SZDSZ
12. vk.Kerbelné Túri HedvigMSZP-SZDSZ
13. vk.Boári IstvánMSZP-SZDSZ
14. vk.dr. Hammer Istvánfüggetlen
Kompenzációs listáról:NévJelölő szervezet
Matus MiklósGyöngyös és Vidéke Ipartestület
Dér IstvánMunkáspárt
Keresztesi JózsefSZDSZ
dr. Ördög IstvánFüggetlen Kisgazdapárt
Kelemen MártaMIÉP
Jakkel MihályVárosszépítő és Védő Egyesület
Keresztes GyörgyFIDESZ MPP-MDF-MKDSZ
dr. Tatár LászlóFIDESZ MPP-MDF-MKDSZ
Kósa MiklósFIDESZ MPP-MDF-MKDSZ

2002-2006

Polgármester: Hiesz György (MSZP-SZDSZ)

Alpolgármester: Barabásné Czövek Ágnes (MSZP-SZDSZ)

Alpolgármester: Keresztesi József (SZDSZ-MSZP)

A képviselő-testület:

VálasztókerületNévJelölő szervezet
1. vk.Barabásné Czövek ÁgnesMSZP-SZDSZ
2. vk.Balázs ErnőMSZP-SZDSZ
3. vk.Bezzeg EnikőMSZP-SZDSZ
4. vk.Tőkés LászlóSZDSZ-MSZP
5. vk.Keresztesi JózsefSZDSZ-MSZP
6. vk.Sári IstvánMSZP-SZDSZ
7. vk.Barcs AladárSZDSZ-MSZP
8. vk.Horváth AttilaMSZP-SZDSZ
9. vk.Engelleiter ZoltánMSZP-SZDSZ
10. vk.Schäffer GyulaMSZP-SZDSZ
11. vk.Sohler BélaMSZP-SZDSZ
12. vk.Kerbelné Túri HedvigMSZP-SZDSZ
13. vk.Boári IstvánMSZP-SZDSZ
14. vk.dr. Hammer Istvánfüggetlen
Kompenzációs listáról:NévJelölő szervezet
Matus MiklósGyöngyös és Vidéke Vállalkozók Egyesülete
Dér IstvánMunkáspárt
Kelemen MártaMIÉP
dr. Tatár LászlóFIDESZ MPP – MDF – MKDSZ -Hm. Kisgazdák Egyesülete
Keresztes GyörgyFIDESZ MPP – MDF – MKDSZ -Hm. Kisgazdák Egyesülete
Tuzáné dr. Takács ZsuzsannaFIDESZ MPP – MDF – MKDSZ -Hm. Kisgazdák Egyesülete
Fótos DánielFIDESZ MPP – MDF – MKDSZ -Hm. Kisgazdák Egyesülete
dr. Székács GyörgyGyöngyösünkért Lokálpatrióta Egyesület
Reisz IstvánGyöngyösünkért Lokálpatrióta Egyesület
Kisebbségi kompenzációs listáról:Lakatos ZsoltEgyütt Gyöngyösért Roma-Magyar Egyesület

2006-2010

Polgármester: Hiesz György (MSZP)

Alpolgármester: dr. Végh Attila (MSZP)

A képviselő-testület:

VálasztókerületNévJelölő szervezet
1. vk.Boros VinceMSZP
2. vk.Balázs ErnőMSZP
3. vk.Bozsik IstvánMSZP
4. vk.Percze LászlóMSZP
5. vk.Kurucsai JózsefMSZP
6. vk.Sári IstvánMSZP
7. vk.dr. Ördög IstvánFIDESZ-MPSZ
8. vk.Horváth AttilaMSZP
9. vk.Engelleiter ZoltánMSZP
10. vk.Schäffer GyulaMSZP
11. vk.dr. Végh AttilaMSZP
12. vk.Kerbelné Túri HedvigMSZP
13. vk.Tóth SzabolcsMSZP
14. vk.Krigovszky SándorFIDESZ-MPSZ, Összefogás Mátrafüredért Egyesület
Kompenzációs listáról:NévJelölő szervezet
dr. Székács GyörgyGyöngyösünkért Lokálpatrióta Egyesület
Reisz IstvánGyöngyösünkért Lokálpatrióta Egyesület
Keresztes GyörgyFIDESZ-MPSZ
Tuzáné dr. Takács ZsuzsannaFIDESZ-MPSZ
dr. Tatár LászlóFIDESZ-MPSZ
Fótos DánielFIDESZ-MPSZ
Lakatos ZsoltFIDESZ-MPSZ
Kósa MiklósFIDESZ-MPSZ
Keresztesi JózsefSZDSZ

2010-2014

Polgármester: Faragó László (FIDESZ-KDNP)

Alpolgármester: Bozsik István (Civilek Gyöngyösért Egyesület)

Külsős alpolgármester: dr. Réthy Béla

A képviselő-testület:

VálasztókerületNévJelölő szervezet
1. vk.Benyovszky PéterFIDESZ-KDNP
2. vk.Bozsik IstvánCivilek Gyöngyösért Egyesület
3. vk.Sári IstvánMSZP
4. vk.dr. Ördög IstvánFIDESZ-KDNP
5. vk.Percze LászlóMSZP
6. vk.Engelleiter ZoltánMSZP
7. vk.Péczely SzabolcsFIDESZ-KDNP
8. vk.Szén GabriellaMSZP
9. vk.dr. Végh AttilaMSZP
10. vk.Kerbelné Túri HedvigMSZP
Kompenzációs listáról:NévJelölő szervezet
Hiesz GyörgyMSZP
dr. Székács GyörgyFIDESZ-KDNP
dr. Pap ZoltánCivilek Gyöngyösért Egyesület
Kévés TamásJobbik

2014-2019

Polgármester: Hiesz György (MSZP)

Alpolgármester: Kévés Tamás (Jobbik)
Külsős alpolgármester: dr. Tatár László (Fidesz-KDNP)

A képviselő-testület:

VálasztókerületNévJelölő szervezetMegjegyzés Megjegyzés
1. vk.Faragó TamásJOBBIK
2. vk.Kévés TamásJOBBIK
3. vk.Tóth SzabolcsMSZP-DK-EGYÜTT
4. vk.dr. Ördög IstvánFIDESZ-KDNP
5. vk.Percze LászlóMSZP-DK-EGYÜTT
6. vk.Ferenczy TamásJOBBIK
7. vk.Besze AndreaJOBBIK
8. vk.dr. Szén GabriellaMSZP-DK-EGYÜTT
9. vk.dr. Végh AttilaMSZP-DK-EGYÜTT
10. vk.Kovács ZoltánJOBBIK
Kompenzációs listáról:NévJelölő szervezetMegjegyzés Megjegyzés
Eperjesi LászlóFIDESZ-KDNP2014-2015, helyébe lépDomjánné dr. Nyizsalovszki Rita, FIDESZ-KDNP, 2015-2019
Kiss TivadarFIDESZ-KDNP
Sári IstvánMSZP-DK-EGYÜTT
Szűcsné Major IldikóJOBBIK2014, helyébe lépBús Árpád Zsolt, JOBBIK, 2014-2019
kiemelt tartalmak