A január a regények hónapja volt
Ez a tartalom több mint két éve frissült utoljára!
Olvasni mindig öröm, és a gyöngyösiek örömmel olvasnak. Ezt bizonyítja az a több száz kikölcsönzött könyv is, ami az elmúlt hetekben fordult meg a Vachott Sándor Városi Könyvtár látogatóinak kezében.
Kíváncsiak voltunk arra, hogy az év első hónapjában vajon milyen könyveket olvastak szívesen a gyöngyösiek. A toplista összeállításában a könyvtár munkatársaitól kértünk segítséget.
A januári rangsort a regények vezetik, méghozzá Náray Tamás Zarah-trilógiája. A háromkötetes regény történelmi korszakokon, generációkon és országhatárokon átívelő, mozgalmas családtörténet, mely egy kivételes asszony sorsán keresztül mesél a huszadik századról, szerelemről, árulásról, sikerekről, kudarcokról és a boldogság áráról, amelyet így vagy úgy, de mindenkinek meg kell fizetnie.
A dobogó második helyét szintén Náray Tamás foglalja el, de már egy korábban írt önéletrajzi regényével. Az utolsó reggel Párizsban című műve egyebek között arra a kérdésre keresi a választ, hogy milyen hosszú az út a szocialista Magyarország szürkeségéből Párizsba, a fény és a divat városába.
A januári lista további helyeit is kortárs – főként magyar szerzők – foglalják el:
- Náray Tamás: Zarah-trilógia
- Náray Tamás: Az utolsó reggel Párizsban
- Lucinda Riley: A hét nővér – sorozat
- Fábián Janka: Emma trilógia
- Borsa Brown: Az arab – sorozat
- Ken Follet: A katedrális – sorozat
- Frei Tamás: Bábel
- Baráth Viktória: Az igazság – sorozat
- Bauer Barbara: A fekete rózsa
- Benkő László: Mátyás – sorozat
- Bán Mór: Hunyadi – sorozat
- Jeffrey Archer: Clifton – krónia – sorozat
A városi könyvtár munkatársainak tapasztalatai szerint az olvasók több helyről, például a könyvesbolt kirakatából és folyóiratokból tájékozódnak az újonnan megjelent könyvekről, de szívesen fogadják a könyvtárosok ajánlását is. Így közkedvelt lehet olyan könyv is, amely esetleg kevésbé volt ismert az olvasók körében. A közösségi média pedig lehetőséget biztosít arra, hogy az olvasók ajánlják egymásnak a nekik tetsző könyveket.
Mint megtudtuk, egy-egy szerző korábban megjelent művének sikerét nagymértékben befolyásolja, hogy mennyire lesz keresett egy újabb, frissen kiadott könyve.
A korábban megjelent kötetek közismertségének pedig jót tesz, ha a történetet megfilmesítik.