GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. január 10-én rendeletet alkotott A VESZÉLYHELYZET IDEJÉN ALKALMAZANDÓ VÉDELMI INTÉZKEDÉSEK ALKALMAZHATÓSÁGÁNAK MEGHOSSZABBÍTÁTÁRÓL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2020. december 18-án rendeletet alkotott EGYES, TEMETKEZÉSSEL ÖSSZEFÜGGŐ ÖNKORMÁNYZATI RENDELETEK MÓDOSÍTÁSÁRÓL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2020. december 17-én rendeletet alkotott A SZEMÉLYES GONDOSKODÁST NYÚJTÓ SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOKRÓL SZÓLÓ 21/2011.(VI.30.) ÖNKORMÁNYZATI RENDELET MÓDOSÍTÁSÁRÓL.
A Kőkút úti telephely környezetvédelmi felülvizsgálati eljárása keretében történő közmeghallgatásról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2020. december 4-én rendeletet alkotott A HELYI ADÓKRÓL SZÓLÓ 27/2010. (XII.16.) ÖNKORMÁNYZATI RENDELET MÓDOSÍTÁSÁRÓL.



Heves megyében is tilos tüzet gyújtani

Egyebek között Heves megyében is tűzgyújtási tilalom van érvényben.
Tilos tüzet gyújtani erdőkben, fásításokban, facsoportokban, útszéli fasorokban és ezek kétszáz méteres körzetében, még a kijelölt tűzrakóhelyeken is.
A csapadékszegény időjárás miatt a szabadtéri tüzek száma ugrásszerűen megemelkedett az elmúlt napokban. A tűzoltókat idén már háromezer szabadtéri tűzesethez riasztották. Ezeknek a tüzeknek a 99 százaléka emberi gondatlanságra vezethető vissza. Megkezdődtek a kerti munkák és sokan leégetik a tarlót, meggyújtják a száraz növényeket. A szabadtéri tüzek 45 százaléka kerti zöldhulladék égetése miatt alakult ki. Kerti zöldhulladékot csak ott szabad égetni, ahol ezt az önkormányzat kifejezetten erről szóló rendeletben engedélyezi. Ilyen esetben is csak a rendeletben meghatározott időben szabad égetni.
Gyöngyös önkormányzata úgy rendelkezett, hogy a tavaszi kerti zöldhulladékot április első csütörtökén és vasárnapján égethetik el a lakók a város belterületén.
Habár az érvénybe lépett, külterületekre vonatkozó tűzgyújtási tilalom ezt nem befolyásolja, arra kérik a gyöngyösieket, hogy ha csak lehet, ne gyújtsanak tüzet a hétvégén sem.
Gyöngyösön márciustól már kéthetente szállítják el közszolgáltatás keretében a zöldhulladékot. A szabadtéri égetés helyett éljenek ezzel a lehetőséggel!
Ha mégis tüzet gyújtanak, ügyeljenek az alábbiakra:
• A tüzet soha ne hagyjuk felügyelet nélkül,
• Legyen a közelben megfelelő mennyiségű oltóanyag,
• Legyen kéznél a tűz megfékezéséhez szükséges szerszám,
• Ha feltámad a szél, oltsuk el a tüzet,
• Az autóból, vonatról ne dobjunk ki égő cigarettacsikket, mert az út menti száraz növényzet pillanatok alatt meggyulladhat.
• Erdőben, füves területen álló autó motorját ne járassuk, mert a kipufogó hőjétől is meggyulladhat az aljnövényzet.
• Üveghulladékot se hagyjunk az erdőben, réten, mert egyrészt szennyezi a környezetet, másrészt az üveg a nap sugarait összegyűjtve nagyítóként képes meggyújtani a növényzetet.
• Baj esetén hívjuk a 112-es segélyhívó számot és kérjük a tűzoltók segítségét.
A tarlók, nádasok leégetése milliós nagyságrendű pénzbüntetést vonhat maga után. Az, aki a szabályokat nem tartja be, az okozott kár megtérítésén felül tűzvédelmi bírsággal is sújtható. Ha egy szabálytalan égetés miatt keletkezett tüzet a tűzoltóknak kell eloltaniuk, a bírság mértéke 10 ezer forinttól egészen 3 millió forintig terjedhet!
A város rendelete értelmében április 6-tól ismét tilos lesz a tűzgyújtás Gyöngyösön.
- Legyél Te is rendőr!
- Új pszichiátriai és addiktológiai gondozó épül Gyöngyösön
- Vörös kód: Gyöngyösön senki nem maradhat fedél nélkül
- Egymást segítik a függőségben szenvedő fiatalok
- Elhunyt Matus Miklós
- Torlódásra kell számítaniuk a Mátrába igyekvőknek
- Óvatosan közlekedjenek!
- Összefogással életeket menthetünk
- Önkéntes covid-teszt: csütörtökön végzik a szűrést
- Hathatósabb rendőri jelenlétre van szükség Gyöngyösön és a Mátrában







