GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 19-én rendeletet alkotott A HELYI ADÓKRÓL SZÓLÓ 27/2010. (XII.16.) ÖNKORMÁNYZATI RENDELET MÓDOSÍTÁSÁRÓL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 4-én rendeletet alkotott A VESZÉLYHELYZET IDEJÉN ALKALMAZANDÓ VÉDELMI INTÉZKEDÉSEKRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. január 29-én rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZATÁRÓL SZÓLÓ 33/2019.(XI.29.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. január 22-én rendeletet alkotott AZ EGÉSZSÉGÜGYI ALAPELLÁTÁS KÖRZETEIRŐL szóló 39/2016.(XII.16.) önkormányzati rendelet módosításáról.
Tájékoztatom a lakosságot, hogy a földművelésügyi hatósági és igazgatási feladatokat ellátó szervek kijelöléséről szóló 383/2016. (XII. 2.) Korm. rendelet alapján az állatvédelmi törvényben foglaltak tekintetében a NÉBIH, az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatáskörben eljáró Pest Megyei Kormányhivatal, Megyei Kormányhivatal, a Járási Hivatal, valamint a települési jegyző a kijelölt állatvédelmi hatóság.



A tény tény marad - az összetartozás jelképe az országzászló
Az első kezdeményezést 1993-ban tette Jakkel Mihály az országzászló (újra)felépítésére. Hétfőn felavatták a Fő téren a jelképet.
- Lehet azon gondolkodni, hogy mi lett volna, ha..., lehet felelősöket keresni. De a történelmi tény attól még történelmi tény marad - fogalmazott ünnepi beszédében Báryné Dr. Gál Edit történész, a Mátra Múzeum igazgatója az országzászló avatásán.
Emlékeztett rá: Trianon a nemzet legfájóbb tragédiája, s mint ahogyan a magánéleti tragédiákat, úgy a közösség, a nép, a nemzet tragédiáját is nehéz munka feldolgozni.
Emlékeztetett arra is: az 1930-as években mozgalommá szélesedett az országzászlók állítása, amelyek a trianoni békediktátum elleni tiltakozás jelképeivé váltak. Azt kívánta, a Gyöngyösön évtizedekkel ezelőtt lerombolt országzászló újraáépített "mása" legyen a nemzeti összetartozás jelképe.
Ugyanezt kívánta Jakkel Mihály is, aki a Városvédő és Szépítő Egyesület akkori elnökekeként 1993-ban kezdeményezte elsőször az országzászló újbóli felállítását. A városszépítők örökös tiszteletbeli elnöke személyesen nem vehetett részt - egyéb elfoglaltsága miatt - az ünnepségen, gondolatait Báryné Dr. Gál Edit tolmácsolta.
Az országzászló - mint a múlt századi elődje - ezúttal is a helyiek adakozásából (is) épült, s köszönet illet mindenkit, aki az ügy mellé állt, s immár a Szent Bertalan-templom előtti szakrális téren hirdetheti ismét az országzászló a magyarságtudat, az összetartozás erejét - hangzott el az ünnepségen.
- A gyöngyösi mentősöknek segítettek a városvezetők
- Zöldhulladék-szállítás - plusz zsákokat kapnak a lakosok
- Meghosszabbították a veszélyhelyzetet
- Félpályás útlezárás a Dombon
- Döntse el, mire fordítsuk adóforintjait!
- Kátyúzzák a gyöngyösi utakat
- Farkas László lett a roma nemzetiségi önkormányzat új tagja
- Hulladékgyűjtés: számítanak a segítségre
- Tilos és veszélyes a jégre lépni!
- Jelentős bírságra számíthat az, aki guberál







