GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 19-én rendeletet alkotott A HELYI ADÓKRÓL SZÓLÓ 27/2010. (XII.16.) ÖNKORMÁNYZATI RENDELET MÓDOSÍTÁSÁRÓL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 4-én rendeletet alkotott A VESZÉLYHELYZET IDEJÉN ALKALMAZANDÓ VÉDELMI INTÉZKEDÉSEKRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. január 29-én rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZATÁRÓL SZÓLÓ 33/2019.(XI.29.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. január 22-én rendeletet alkotott AZ EGÉSZSÉGÜGYI ALAPELLÁTÁS KÖRZETEIRŐL szóló 39/2016.(XII.16.) önkormányzati rendelet módosításáról.
Tájékoztatom a lakosságot, hogy a földművelésügyi hatósági és igazgatási feladatokat ellátó szervek kijelöléséről szóló 383/2016. (XII. 2.) Korm. rendelet alapján az állatvédelmi törvényben foglaltak tekintetében a NÉBIH, az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatáskörben eljáró Pest Megyei Kormányhivatal, Megyei Kormányhivatal, a Járási Hivatal, valamint a települési jegyző a kijelölt állatvédelmi hatóság.



Felavatták Káplány József emléktábláját

Felavatták Káplány József emléktábláját a Deák Ferenc utcában. A márványtáblát a város egykori főjegyzője, író, művelődés- és helytörténész halálának századik évfordulóján állíttatta az önkormányzat Káplány József leszármazottaival közösen.
Káplány József 1854. április 14-én született Pétervásárán. Családjával 1961-ben költözött Gyöngyösre, édesapja szülővárosába. Egerben szerzett jogi diplomát, majd joggyakornokként kezdett dolgozni a gyöngyösi járásbíróságon. A közjegyzői vizsga letétele után helyettes tanácsosi, majd tanácsosi rangot kapott, később pedig Gyöngyös város főjegyzője lett. Művelődéstörténészként és helytörténészként is maradandót alkotott. 1879 és 1893 között a Gyöngyös című lapban mutatta be a gyöngyösi születésű írókat, Bugát Pált, Vachott Sándort, Vahot Imrét, Mester Istvánt, Gyalogi Jánost, Ethei Sebők Lászlót. Saját kiadásában jelentette meg Spetykó Gáspár összes költeményét, 1887-ben pedig önálló kiadványban írt a gyöngyösi kaszinó történetéről. Írásai jelentek meg a Gyöngyösi Kalendáriumban, többek között az 1904-es tűzvészről, a benei kallókról és vízimalmokról, valamint a farkasmályi pincesor történetéről is hitelesen számolt be. Káplány József fontos szerepet játszott a Mátra Múzeum létrehozásában is.
Emléktábláját unokái és a város önkormányzata a Deák Ferenc utca 16. szám alatti, helyi védelem alatt álló lakóház falán helyezték el. A márványtáblát az unokák mellett Kévés Tamás és dr. Tatár László alpolgármester leplezte le.
- A gyöngyösi mentősöknek segítettek a városvezetők
- Zöldhulladék-szállítás - plusz zsákokat kapnak a lakosok
- Meghosszabbították a veszélyhelyzetet
- Félpályás útlezárás a Dombon
- Döntse el, mire fordítsuk adóforintjait!
- Kátyúzzák a gyöngyösi utakat
- Farkas László lett a roma nemzetiségi önkormányzat új tagja
- Hulladékgyűjtés: számítanak a segítségre
- Tilos és veszélyes a jégre lépni!
- Jelentős bírságra számíthat az, aki guberál







