GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 19-én rendeletet alkotott A HELYI ADÓKRÓL SZÓLÓ 27/2010. (XII.16.) ÖNKORMÁNYZATI RENDELET MÓDOSÍTÁSÁRÓL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 4-én rendeletet alkotott A VESZÉLYHELYZET IDEJÉN ALKALMAZANDÓ VÉDELMI INTÉZKEDÉSEKRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. január 29-én rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZATÁRÓL SZÓLÓ 33/2019.(XI.29.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. január 22-én rendeletet alkotott AZ EGÉSZSÉGÜGYI ALAPELLÁTÁS KÖRZETEIRŐL szóló 39/2016.(XII.16.) önkormányzati rendelet módosításáról.
Tájékoztatom a lakosságot, hogy a földművelésügyi hatósági és igazgatási feladatokat ellátó szervek kijelöléséről szóló 383/2016. (XII. 2.) Korm. rendelet alapján az állatvédelmi törvényben foglaltak tekintetében a NÉBIH, az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatáskörben eljáró Pest Megyei Kormányhivatal, Megyei Kormányhivatal, a Járási Hivatal, valamint a települési jegyző a kijelölt állatvédelmi hatóság.



Sanda méregetés helyett térségi együttműködés
Nem versenyezni kell a forrásokért, hanem együttműködve megszerezni és közösen felhasználni a pénzt - hangzott el a több kórház együttműködésével megvalósult program ünnepélyes bemutatásán a Bugát Pál Kórházban.
Az étkeztetésben és a mosodai szolgáltatásokban megvalósult közös fejlesztés bemutatására egybegyűlt vendégeket köszöntve Weisz Péter, a Bugát Pál Kórház főigazgatója a gyöngyösi, a hatvani, a Nógrád megyei és a parádfürdői kórház együttműködését méltatta. A több mint kétszázmillió forintos pályázati támogatásból megvalósult projekt kapcsán megemlítette azt is: további, milliárdos nagyságrendű terveik és ötleteik is vannak, s bízik benne, hogy ezek is megvalósulnak majd.
Szabó Zsolt államtitkár beszédében szintén a kórházak együttműködésének fontosságát hangsúlyozta, kijelentve: felismerték, hogy nem versenyezni kell, hanem közösen megszerezni és felhasználni a forrásokat.
Úgy vélte, az egészségügyben ”új szelek fújnak”, amit nap mint nap megtapasztalhatunk, s bár az ágazat nincs könnyű helyzetben, további jelentős fejlesztési források nyílnak meg. Erre példaként említette a már folyamatban lévő húszmilliárdos keretet, amelyből épületek korszerűsítése valósulhat majd meg.
- Jobb együtt küzdeni, mint kihagyni a lehetőségeket - foglalta össze az együttműködés jelentőségét és értelmét.
Horváth László országgyűlési képviselő arról beszélt: a mai problémáit aligha cserélné el a gyöngyösi kórház a 2010-es problémáira, hiszen akkor a megmaradása volt a tét, most meg a mosatási szokások átalakítása jelentett kihívást.
- Voltak évek, amikor sandán figyelgettük egymást, a kórházak is, hogy vajon ki halad, és merre, és kinek a kárára. De ezen szerencsére túl vagyunk - összegzett a képviselő.
- Ha van cél, akkor vezet oda út is - fogalmazott a projekt kapcsán Stankovics Éva, a hatvani kórház vezetője, örömmel tudatva, hogy megtalálták azt az utat, amelyik mindegyik az együttműködésben résztvevő intézménynek előnyére válik.
Az ünnepség résztvevői ezután megtekintették a gyöngyösi kórházban kialakított étkeztetési létesítményeket, az alagsori konyha-egységet és a negyedik emeleti dolgozói étkezőt, ez utóbbit ünnepélyes szalagátvágással adták a kórházi dolgozók birtokába.
A térségi együttműködési projektről itt írtunk korábban
- A gyöngyösi mentősöknek segítettek a városvezetők
- Zöldhulladék-szállítás - plusz zsákokat kapnak a lakosok
- Meghosszabbították a veszélyhelyzetet
- Félpályás útlezárás a Dombon
- Döntse el, mire fordítsuk adóforintjait!
- Kátyúzzák a gyöngyösi utakat
- Farkas László lett a roma nemzetiségi önkormányzat új tagja
- Hulladékgyűjtés: számítanak a segítségre
- Tilos és veszélyes a jégre lépni!
- Jelentős bírságra számíthat az, aki guberál







