GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 19-én rendeletet alkotott A HELYI ADÓKRÓL SZÓLÓ 27/2010. (XII.16.) ÖNKORMÁNYZATI RENDELET MÓDOSÍTÁSÁRÓL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 4-én rendeletet alkotott A VESZÉLYHELYZET IDEJÉN ALKALMAZANDÓ VÉDELMI INTÉZKEDÉSEKRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. január 29-én rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZATÁRÓL SZÓLÓ 33/2019.(XI.29.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. január 22-én rendeletet alkotott AZ EGÉSZSÉGÜGYI ALAPELLÁTÁS KÖRZETEIRŐL szóló 39/2016.(XII.16.) önkormányzati rendelet módosításáról.
Tájékoztatom a lakosságot, hogy a földművelésügyi hatósági és igazgatási feladatokat ellátó szervek kijelöléséről szóló 383/2016. (XII. 2.) Korm. rendelet alapján az állatvédelmi törvényben foglaltak tekintetében a NÉBIH, az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi hatáskörben eljáró Pest Megyei Kormányhivatal, Megyei Kormányhivatal, a Járási Hivatal, valamint a települési jegyző a kijelölt állatvédelmi hatóság.



Tragédia és újjászületés - a tűzvészre emlékeztünk
Száz évvel ezelőtt története legtragikusabb napjait élte Gyöngyös: hatalmas tűzvész pusztított a városban. Az évfordulón emléknapot rendeztek a városban.
Tizenegy ember életét követelte a nagy gyöngyösi tűzvész, ezrek váltak hajléktalanná, óriási érték pusztult el. Sosem látott összefogással kezdődött meg a helyreállítás és az újjáépítés, melynek során kialakult Gyöngyös ma is ismert arculata.
A száz évvel ezelőtti pusztítás évfordulóján rendezett emléknapon részt vett Habsburg György, hazánk európai uniós nagykövete, a tűzvész idején a városba látogató IV. Károly és Zita királyné unokája.
Az emléknap tudományos, történeti, művészeti és szórakoztató programsorozattal várta mindazokat, akik méltón szerettek volna emlékezni a száz évvel ezelőtti tragédia áldozataira és hőseire, s arra az összefogásra és segítségre, amit Gyöngyös kapott az újjáépítésben.
Gyöngyöst a tüzek városaként szokás emlegetni, a helytörténészek a XVII. századtól hétre becsülik a kisebb-nagyobb tűzesetek számát. Mind közül a száz évvel ezelőtt, 1917. május 21-én felcsapott lángok okozták a legnagyobb pusztítást, a város egyharmada vált a lángok martalékává. Leégett 580 ház, 1400 melléképület, tizenegyen meghaltak, száztízen pedig égési sérülést szenvedtek. Az összlakosság csaknem fele fedél nélkül maradt, a kárt mintegy 21 millió koronára becsülték. A tűzvész utáni második napon részvétlátogatást tett Gyöngyösön IV. Károly király és felesége, Zita királyné. Látogatásuk nem csak erkölcsi, hanem anyagi támogatást is jelentett a város és a tűzkárosultak számára. A Gyöngyös újjáépítéséről szóló törvénycikket a képviselőház 1918. augusztus 3-án fogadta el, és még ebben az évben az utolsó magyar király szentesítette. A város a tűzvész utáni újjáépítés során nyerte el mai arculatát.
- A gyöngyösi mentősöknek segítettek a városvezetők
- Zöldhulladék-szállítás - plusz zsákokat kapnak a lakosok
- Meghosszabbították a veszélyhelyzetet
- Félpályás útlezárás a Dombon
- Döntse el, mire fordítsuk adóforintjait!
- Kátyúzzák a gyöngyösi utakat
- Farkas László lett a roma nemzetiségi önkormányzat új tagja
- Hulladékgyűjtés: számítanak a segítségre
- Tilos és veszélyes a jégre lépni!
- Jelentős bírságra számíthat az, aki guberál







