GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 4-én rendeletet alkotott a pénzbeli és természetbeni szociális ellátásokról szóló 9/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 4-én rendeletet alkotott A RENDKÍVÜLI ESEMÉNYEK OKOZTA KÁROK ENYHÍTÉSÉRE SZOLGÁLÓ TÁMOGATÁSRÓL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 19-én rendeletet alkotott A HELYI ADÓKRÓL SZÓLÓ 27/2010. (XII.16.) ÖNKORMÁNYZATI RENDELET MÓDOSÍTÁSÁRÓL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 4-én rendeletet alkotott A VESZÉLYHELYZET IDEJÉN ALKALMAZANDÓ VÉDELMI INTÉZKEDÉSEKRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. január 29-én rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT SZERVEZETI ÉS MŰKÖDÉSI SZABÁLYZATÁRÓL SZÓLÓ 33/2019.(XI.29.) önkormányzati rendelet módosításáról.



Felidéznék és megörökítenék az 56-os gyöngyösi eseményeket
Az 1956-os forradalom és szabadságharc gyöngyösi szereplőivel találkozott csütörtökön délelőtt Hiesz György polgármester a városházán. A találkozó célja az volt, hogy a még élő 56-osok közreműködésével felidézzék és az utókor számára megörökítsék a hatvan évvel ezelőtt történteket.
- Szeretnénk a városi televízióval dokumentumműsort készíteni, amelyben megörökítenénk azokat az eseményeket, amelyek 1956-ban a városban történtek. Sajnos már kevesen élnek azok közül, akik a forradalmi eseményeknek részesei voltak, de vannak még közöttünk, akik emlékeznek a hatvan évvel ezelőtt történtekre. Az ő segítségüket kértem a mai találkozón – mondta Hiesz György polgármester, aki egy emléktábla felállításának tervéről is beszélt az érintettekkel. - Terveink között szerepel egy emléktábla felállítása az 56-os emlékmű közelében, amely azoknak a nevét örökítené meg, akik tevőlegesen részt vállaltak a forradalom gyöngyösi eseményeiben. Nagy érzékenységgel kell ezt megvalósítanunk, senkit sem szeretnénk lehagyni, olyanok nevét viszont nem szeretnénk feltüntetni, akiknek nincs ott a helye.
Hiesz György szerint az 56-os szervezet, helytörténészek és korabeli dokumentumok, meglévő kutatási eredmények segítségével megvalósulhat az emléktábla, de csak akkor, ha maguk az 56-osok is jóváhagyják azt.
A meghívottak pozitívan fogadták mindkét kezdeményezést, és kiemelték: még hatvan év után is vannak olyan részletei az 1956-os eseményeknek, amelyek eddig nem kerültek a nyilvánosság elé, így egészen biztosak lehetünk benne, hogy fontos kortörténeti dokumentum jöhet létre.
- A kommunizmus áldozataira emlékezünk
- Házhoz megy, csak kérnie kell
- A gyöngyösi mentősöknek segítettek a városvezetők
- Zöldhulladék-szállítás - plusz zsákokat kapnak a lakosok
- Meghosszabbították a veszélyhelyzetet
- Félpályás útlezárás a Dombon
- Döntse el, mire fordítsuk adóforintjait!
- Kátyúzzák a gyöngyösi utakat
- Farkas László lett a roma nemzetiségi önkormányzat új tagja
- Hulladékgyűjtés: számítanak a segítségre







