3 °C

 
 

A pünkösdi hétvégén már a kültéri medencék is használhatók a gyöngyösi strandon, ahol május 19-étől az ötven méteres úszómedence és a gyermekmedence is várja a fürdőzni vágyókat.

Felkerültek a tűzcsapokra azok az ivócsapok, amelyeket az egyre gyakoribb hőségriasztások esetére szerzett be a gyöngyösi önkormányzat. A hat ivócsap mellett hét ivókút is található a városban.

A Molnár és Fiai Pincészet 2017-es évjáratú olaszrizlingjét választotta Gyöngyös Város 2018. Évi Borának a neves borászokból és közéleti személyiségekből álló zsűri a városháza dísztermében. Idén először megválasztották a polgármester borát is, amely a Bárdos és Fia Pincészet 2017-es évjáratú furmintja lett.

Szúnyogot irtanak

Szúnyoggyérítést végeznek 2018. május 17-én, csütörtökön, eső esetén május 18-án, pénteken 16 és 22 óra között Gyöngyösön, a Procter & Gamble gyáregységében, a Jedlik Ányos utca 4. szám alatt.

Határvadász képzés

Az Országos Rendőr-főkapitányság pályázatot hirdet a Készenléti Rendőrség Határvadász Bevetési Osztályainak állományába járőrtárs beosztás betöltésére. A Heves megyei toborzó csoport tagjai 2018. május 16-án 10 óra és 12 óra között Gyöngyösön, a Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztályán várják azokat, akik szeretnének információt kérni a határvadász-képzésről.

Bővebben
22/2018.(IV.27.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS KÉPVISELŐ-TESTÜLETE a 2018. április 26-ai ülésén rendeletet alkotott a Gyöngyös Város Építési Szabályzatáról szóló 3/2007.(II.19.) önkormányzati rendelet módosításáról.

21/2018. (IV.27.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS KÉPVISELŐ-TESTÜLETE a 2018. április 26-i ülésén rendeletet alkotott a KÖZTERÜLETEK RENDELTETÉSTŐL ELTÉRŐ HASZNÁLATÁRÓL szóló 25/2000. (IX. 20.) önkormányzati rendelet módosításáról.

20/2018.(IV.27.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS KÉPVISELŐ-TESTÜLETE a 2018. április 26-ai ülésén rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA 2018. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK MÓDOSÍTÁSÁRÓL.

19/2018.(IV.27.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS KÉPVISELŐ-TESTÜLETE a 2018. április 26-i ülésén rendeletet alkotott A TELEPÜLÉSI HULLADÉKKEZELÉSI KÖZSZOLGÁLTATÁSOKRÓL szóló 11/2014. (IV.25.) önkormányzati rendelet módosításáról.

18/2018.(III.29.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS KÉPVISELŐ-TESTÜLETE a 2018. március 28-i ülésén rendeletet alkotott AZ ÖNKORMÁNYZATI TULAJDONBAN LÉVŐ LAKÁSOK ÉS HELYISÉGEK ELIDEGENÍTÉSÉRŐL.

Bővebben

Népszerű volt a Gyöngyösi Koriolimpia

Elküld Nyomtatás
Dátum: 2018.02.14. szerda
 
Utoljára módosítva: 2018-02-14 11:11
 
     

    Bezár
    Cikk küldés
     
     

    A Gyöngyösi Sportfólió Kft. második alkalommal rendezte meg a Gyöngyösi Koriolimpiát, s hívta versenyre a gyöngyösi és környékbeli általános és középiskolák diákjait. A versenyzők február 2-ig teljesítették a három feladatból álló alapszakaszt, majd időeredményük alapján jutottak be a február 10-ei döntőbe. Az előző évhez képest szinte megduplázódott a versenyre benevezett csapatok száma, huszonhárom résztvevője volt az alapszakasznak.

     
     

    Február 10-én hat csoportban rendeztük meg a döntőt, 3-4. osztályos korosztályban a lányok és a vegyes csapatok, 5-6. osztályos korosztályban a fiúk, a lányok és a vegyes csapatok, míg a 7-8. osztályos korosztályban a vegyes összetételű csapatok versenyeztek a helyezésekért.

    II. Gyöngyösi Koriolimpia

     
    30 kép
    Dátum: 2018-02-14 11:07:00
     

    A díjakat Hiesz György polgármester, Kévés Tamás alpolgármester és Juhász Péter, a Gyöngyösi Sportfólió Kft. ügyvezető igazgatója adta át.

    A Gyöngyösi Sportfólió Kft-n kívül három helyi vállalkozás is támogatta a koriolimpiát, s nekik köszönhetően a gyerekek jégpályára, strandra, játszóházba, állatkertbe és moziba látogathatnak majd el nyereményként.

    A verseny nagyon jó hangulatban telt, és egy benevezett csapat sem távozott üres kézzel a Gyöngyösi Jégpályáról.

    A döntő eredménye:

    3-4. osztályos korosztály

    Lány csapat:

    II. helyezett: Gyöngyöstarjáni Általános Iskola (Andó Emese, Kovács Enikő, Leskó Katica, Rádli Amira, Kondás Panna, Tóth Hanna, felkészítő tanár: Pongrácz Gáborné)

    I. helyezett: II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola (Czakó Linett, Czene Petra, Farkas Brigitta, Kosztya Eszter, Kis Kiara, Várkonyi Lili, felkészítő tanár: Varga Gábor)

    Vegyes csapat:

    III. helyezett: Arany János Általános Iskola (Demeter dóra, Rajna Virág, Kis Alina, Szabó Péter, Fáczán Áron, Tóth Lilla, felkészítő tanár: Kosler Gabriella)

    II. helyezett: II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola (Bognár Linda, Deák Emília, Szűcs Zita, Hortolányi Áron, Varga Botond, Gutschker Dennis, felkészítő tanár: Farkas Judit)

    I. helyezett: Kálváriaparti Általános Iskola (Jobbágy Napsugár, Jeszenszki Petra, Hegedűs Vivien, Landor Balázs, Rajna Olivér, Győri Barnabás, felkészítő tanár: Szőllősi Gabriella)

    5-6. osztályos korosztály
    Fiú csapat:
    I. helyezett:
    Berze Nagy János Gimnázium (Fenyő Ákos, Budai Zsombor, Márta Máté, Radnai Kristóf, Vári Benedek, Budai Bálint, felkészítő tanár: Vályi-Nagy Csilla)

    Lány csapat:

    II. helyezett: Arany János Általános Iskola (Urbán Flóra, Paziczky Petra, Kácsor Petra, Farkas Réka, Tömöri Anna, Bozó Kinga, felkészítő tanár: Kosler Gabriella)

    I. helyezett: Berze Nagy János Gimnázium (Szántó Gréta, Szántó Szonja, Szántó Dorottya, Varga Anna, Őzse Luca, Szűcs Emília, felkészítő tanár: Vályi-Nagy Csilla)

    Vegyes csapat:
    III. helyezett:
    Arany János Általános Iskola (Babus Vince, Rajna Döme, Skultéti Emili, Bunkóczi Gergő, Bengyel Barbara, Szabó Gergely, felkészítő tanár: Kosler Gabriella)

    II. helyezett: II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola (Farkas Emese, Császár Luca, Csefán Réka, Náday Domonkos, Radnai András, Pető Kende, felkészítő tanár: Varga Gábor)

    I. helyezett: Berze Nagy János Gimnázium (Őzse Luca, Szűcs Emília, Varga Anna, Budai Bálint, Vári Benedek, Radnai Kristóf, felkészítő tanár: Vályi-Nagy Csilla)

    7-8. osztályos korosztály
    Vegyes csapat:
    III. helyezett:
    Gyöngyösi Felsővárosi Általános Iskola (Árvai Anett, Munkácsi Eszter, Szajcz Viktória, Besze Nándor, felkészítő tanár: Zilahi-Szabó Edit)

    II. helyezett: Gyöngyösi Felsővárosi Általános Iskola (Palócz Boglárka, Török Eszter, Szabó Márk, Váradi Dominik, Berta Szabolcs)

    I. helyezett: II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola (Balogh Péter, Kovács Kíra, Rausch Zsófia, Csikós Luca, Radnai András, Miksi Zoltán, felkészítő tanár: Kecskés Barbara)


    Közösségi funkciók